Почело потписивање уговора за кориснике новог водовода у три насеља

Градска управа Приједор почела је потписивање уговора с корисницима новоизграђене примарне водоводне мреже за насеља Велико Паланчиште, Кафаниште и Стари воћњак за коју је Влада Републике Српске обезбиједила два милиона марака, а град Приједор пола милиона марака.

Вршилац дужности начелника Одјељења за саобраћај, комуналне послове и заштиту животне средине и имовинско-стамбене послове Александар Шобот рекао је да је пројектант "Водовод" Приједор, да надзор врши Завод за изградњу града Приједор, а да радове изводи бањалучки "Хидро-коп", те да је у питању око 41 километар мреже за подручје са око 600 домаћинстава.
"Становништво подноси захтјеве, уговори даље иду на протокол, потписује их градоначелник, уговор се враћа у мјесну заједницу и становништво преузма те уговоре о прикључењу на водоводну мрежу. Да бисмо олакшали становништву, да бисмо смањили гужве, убрзали сам процес, одлучили смо се на овај вид потписивања уговора", рекао је Шобот.
Радови на овом пројекту су почели у августу прошле године и на примарној мрежи остало је да се уради још мрежа кућних прикључака. Грађани имају рок до краја године, док се изводе радови, да уплате 900 КМ ,односно да сами одреде у колико рата и како.
Поред овог, у припреми је пројекат за комплетну реконструкцију водоводне мреже у насељима Урије, Чиркин Поље, Трнопоље.